26 niedziela zw. - 28.IX.2014r

1. W czwartek odebraliśmy z rąk Kard. Stanisława Dziwisza relikwie I stopnia św. Jana Pawła II - kroplę Jego krwi. Po Mszy św. można będzie je ucałować. Będą one umieszczone    w ołtarzu bocznym Matki Bożej Jasnogórskiej - Królowej Polski. Od października każdego 22 dnia miesiąca wieczorowa Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  2. Dzisiaj 28 września - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego odmawianej na Placu Wolności o g. 15.00. Tą modlitwą włączymy się w światową modlitwę o Miłosierdzie Boże dla całego świata.
  3. Jutro Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu przypada święto policji, której patronem jest św. Michał. Policjantom i pracownikom policji życzymy opieki świętego patrona, aby wypraszał Bożą łaskę, zdrowie i strzegł przed niebezpieczeństwami służby. Obdarzmy też w tym dniu spotkanych policjantów dobrym słowem i uśmiechem.
  4. Od środy rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej.                                                       Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.                                                                         Dla wszystkich przed wieczorową Mszą św. o g. 17.30.                                                                           Różaniec w poszczególne dni wg wyznaczonego porządku (jest umieszczony w gablocie) będą prowadziły Koła Żywego Różańca i grupy parafialne. Zachęcam do omawiania różańca w rodzinach.                                         4. W tym tygodniu I środa i I czwartek i I piątek m-ca i I sobota miesiąca. Nabożeństwa w poszczególne dni łączymy z różańcem o 17.30. Spowiedź dla dzieci w I piątek od g. 17.00.
  5. Za tydzień 5 października Odpust MBRóżańcowej. Suma odpustowa wraz z procesją o g. 12.30. Proszę o pełny skład procesji. Dzieci do sypania kwiatów.
  6. Imieniny obchodzi p. Michał, nasz kościelny. Życzymy mu Bożej łaski, opieki św. patrona, zdrowia i ludzkiej życzliwości.