Ogłoszenia parafialne

4 Niedziela Adwentu – 19.XII.2021r.

  • Email

1. Zostało nam jeszcze kilka dni do Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy je by przez sakrament pokuty przygotować serca na narodzenie Pana Jezusa. Spowiadamy przed i na każdej Mszy św.
2. Osoby chore i w starszym wieku, które chcą skorzystać w domach z posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
3. Dziękujemy za nabywanie świec wraz z siankiem na stół wigilijny. Ofiary złożone są przeznaczone na misje.
4. W piątek Msze św. o g. 7.00 i 8.00, nie będzie Mszy św. o g. 18.00.
5. Wieczorem rozpoczynając świętowanie Bożego Narodzenia zasiądziemy w gronie rodziny do wieczerzy wigilijnej; rozpocznijmy ją wspólną modlitwą, odczytaniem ewangelii o narodzeniu Jezusa, śpiewajmy kolędy a dzieląc się opłatkiem i składając życzenia wybaczmy sobie doznane urazy.
6. Będą odprawione dwie pasterki o g. 22.30 i o północy. Będą poprzedzone śpiewaniem kolęd.
7. Następne Msze św. w I dzień Uroczystości Bożego Narodzenia o godz. 900, 1100, 1230, 1700. Nie będzie Mszy św. o 700.
8. W niedzielę II dzień Bożego Narodzenia - Święto św. Rodziny. Na każdej mszy św. małżonkowie będą mogli odnowić przysięgę małżeńską. Ofiary na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
9. Wizytę Duszpasterską rozpoczniemy w poniedziałek 27 grudnia. Kapłan przychodząc do rodziny pragnie spotkać się z całą rodziną, by wspólnie się pomodlić i wszystkim udzielić błogosławieństwa na kolejny rok. Podczas tych spotkań kolędowych zachowajmy zasady bezpieczeństwa - bądźmy w maseczkach. My kapłani jesteśmy zaszczepieni. Ofiary przy tej okazji składane są wyrazem troski o parafię i życzliwości dla nas księży posługujących w parafii. Za te ofiary – Bóg zapłać.
10. Porządek kolędy na najbliższe dni kolędowe;


27.XII - poniedziałek

g. 15.00 - ul. Łabno Duże - 3 ks.

28.XII - wtorek
g. 9.00 - Stary Gromadzyn - 3 ks.
g. 15.00 - ul. Grunwaldzka - 2 ks.

29.XII - środa

g. 15.00 - ul. Łabno Małe - 2 ks.
- ul. Staszica, Polna, Zielona – 1 ks.

wzasiegu logo w70pxrngk