6 Niedziela zw. – 14.02.2021r.

1. W najbliższą środę 17 lutego rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 7.00, 9.00, 11.00, 16.30 i 18.00.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. 3 posiłki bezmięsne – jeden do syta, dwa takie, aby nie czuć głodu. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu postu o chlebie i wodzie. W Wielkim Poście mamy przygotować się na obchody święta Paschy. W tym czasie osoby kochające Jezusa mniej dogadzają ciału a bardziej troszczą się o ducha czyli więcej czasu poświęcają na modlitwę, pokutę i poprawę swojego życia.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki: - dla dzieci o godz. 16.30 (z Komunią św.) - dla wszystkich o godz. 17.30 a po niej Msza św.. Ofiary składane na Drodze Krzyżowej – przeznaczone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
3. Gorzkie Żale w niedziele po wieczorowej Mszy św. z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną . Na procesję zapraszamy dzieci do niesienia poduszeczek ze znakami męki pańskiej. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można każdorazowo uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. Wszystkim, którzy swoimi ofiarami wykazują troskę o materialną stronę parafii - Bóg zapłać. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Ofiary składane do puszek na misje.