Wielkanoc - 1.IV.2018r.

Wielkanoc - 1.IV.2018r.
1. Jutro II dzień Wielkanocy. Msze św. jak w każdą niedzielę.
2. Trwamy w odmawianiu Nowenny do Miłosierdzia Bożego, by przygotować się do Święta Miłosierdzia Bożego w najbliższą niedzielę.
3. W najbliższy piątek z racji na Oktawę Wielkanocną można spożywać pokarmy mięsne. Będzie to I piątek miesiąca.
4. W piątki Okresu Wielkanocnego zapraszamy na Drogę Światła na g. 17.30.
5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00
6. Za tydzień spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców po Mszy św. o g. 9.00. Dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców po Mszy św. o 12.30.
7. Słyszymy już i widzimy nowe organy. W zakrystii mamy nowe witraże. Wszystkim ofiarodawcom - Bóg zapłać.
8. Dziękuję wszystkim osobom, dzięki zaangażowaniu których mogliśmy dobrze przeżyć Triduum Paschalne:
- ks. Arturowi i osobom przygotowanym przez niego, które czynnie włączyły się w liturgię Wielkiego Tygodnia, oraz całej Liturgicznej Służbie Ołtarza
- p. Michałowi, Janowi, Karolowi, Andrzejowi, Robertowi, p. Małgorzacie, państwu Polkowskim i innym osobom, za dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego
- p. organiście Markowi i chórowi parafialnemu za śpiew
- p. kościelnemu Michałowi, p. Renacie, p. Barbarze, p. Wiesławie za troskę o czystość naszej świątyni
- harcerzom, młodzieży za adorację, śpiew i modlitwę
- strażakom i kawalerzystom za adorację i udział w procesji
- dzieciom i wszystkim osobom niosącym feretrony i sztandary za czynny udział w procesji
Dziękuję za wszystkie nadesłane życzenia świąteczne do parafii od parlamentarzystów, instytucji państwowych, samorządowych, firm i osób indywidualnych.

ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO JANUSZA STEPNOWSKIEGO
Umiłowani Bracia i Siostry,
W naszych kościołach brzmi już radosne Alleluja! Nasz Pan Jezus Chrystus skruszył więzy śmierci, podeptał szatana i jako zwycięzca wyszedł z otchłani. Celebrując tę najważniejszą prawdę naszej wiary, składam Wam wraz z Księżmi Biskupami, serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan umacnia w Was wiarę i ufność w miłość Boga; niech wypełnia codzienność dobrem a serca pokojem; niech daje siłę do odważnego bycia Jego świadkiem w naszej Ojczyźnie i poza Jej granicami.
Wam - Umiłowani Diecezjanie - oraz wszystkim, którzy razem z Wami zasiądą dziś do świątecznego stołu z serca błogosławię.
Do życzeń Pasterza naszej diecezji dołączamy się my kapłani  posługujący w parafii - ks. proboszcz Stanisław i ks. wikariusze; Artur i Grzegorz - obdarzając Was wszystkich wielkanocną życzliwością i modlitwą. Dzielimy się z Wami radością trwania przy Panu naszym Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym. RADOSNEGO ALLELUJA