WIELKANOC - 21.IV.2019r.

1. Jutro II dzień Wielkanocy. Msze św. jak w każdą niedzielę.
2. Trwamy w odmawianiu Nowenny do Miłosierdzia Bożego, by przygotować się do Święta Miłosierdzia Bożego w najbliższą niedzielę.
3. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocnej można spożywać pokarmy mięsne.
4. W piątki Okresu Wielkanocnego zapraszamy na Drogę Światła na g. 17.30.
5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.
6. Za tydzień spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców po Mszy św. o 12.30.
7. Dziękuję wszystkim osobom, dzięki zaangażowaniu których mogliśmy dobrze przeżyć Triduum Paschalne:
- ks. Arturowi i osobom przygotowanym przez niego, które czynnie włączyły się w liturgię Wielkiego Tygodnia, oraz całej Liturgicznej Służbie Ołtarza
- ks. Grzegorzowi, p. Michałowi, p. Małgorzacie i innym osobom, za dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego
- p. organiście Markowi i chórowi parafialnemu za śpiew
- p. kościelnemu Michałowi, p. Krystynie, p. Renacie, p. Barbarze, p. Wiesławie za troskę o czystość bielizny kielichowej, alb, komż, obrusów i naszej świątyni
- harcerzom i młodzieży za adorację, śpiew i modlitwę
- strażakom i kawalerzystom za adorację i udział w procesji
- dzieciom i wszystkim osobom niosącym feretrony i sztandary za czynny udział w procesji
Dziękuję za wszystkie nadesłane życzenia świąteczne do parafii od parlamentarzystów, instytucji państwowych, samorządowych, firm i osób indywidualnych.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Umiłowani Bracia i Siostry.
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego pozwala nam po raz kolejny usłyszeć orędzie o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Wszczepieni w Niego przez chrzest święty mamy udział w tym zwycięstwie i jesteśmy posłani do świata, by w mocy Bożego Ducha nieść nadzieję i miłość każdemu człowiekowi.
Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie i Drodzy Goście – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz siły i odwagi do wypełniania chrześcijańskiej misji w Kościele i świecie.
Bp. Janusz Stepnowski

My - księża posługujący w tej parafii włączając się w życzenia Pasterza diecezji pragniemy dla Was wszystkich wszelkiego dobra od Jezusa Zmartwychwstałego jedności, życzliwości i zwyciężania własnych słabości dla dobra wspólnego. Niech przykazania miłości Boga nade wszystko i bliźniego jak siebie samego prowadzą nas w dalsze dni życia.
Radosnego Alleluja !!!!
ks. prob. Stanisław, ks. wik. Artur i Grzegorz