Wydarzenia

Korowód Świętych

W sobotni wieczór 31 października ludzie wiary byli świadkami niezwykłego zjawiska. Na zaproszenie babci Anny z nieba zstąpili wszyscy święci. Radosna chwała rozbrzmiewała w sali parafialnej...
Gdy dało się usłyszeć pierwsze dźwięki piosenki "Taki duży, taki mały może Świętym być" dzieci ruszyły do tańca. Salę wypełniła radość, śmiech, muzyka i śpiew. Nie miałam wątpliwości, że tego wieczoru rzeczywiście Święci poschodzili do nas z obrazów. Była św. Rita, św. siostra Faustyna, św. Jan Paweł II , był chłopczyk bł. Jose Sanchez. W tłumie dzieci można było dostrzec św. Ojca Pio, św. Ks. Jerzego Popiełuszkę. Przechadzała się też Maria Magdalena, św. Łucja i Maryja a aniołki z radością fruwały po sali......
Rodzice dołożyli wszelkich starań, aby każde dziecko czuło się dobrze w szatach Świętego, którego chce naśladować. Odczuwaliśmy Świętych Obcowanie! Radość ich obecności można było dostrzec zarówno w oczach dzieci, jak i rodziców. Wszystkie buźki promieniały szczęściem.
O g. 17.50 Korowód Świętych przemaszerował do świątyni, by rozpocząć Liturgię. Eucharystia rozpoczęła się uroczystym wniesieniem relikwii. Dzieci dotykały świętości wnosząc relikwie osób, za która były przebrane.
Nasza parafia ma liczny zbiór relikwii Świętych. Przywitaliśmy bł. Honorata Koźmińskiego, św. Ritę, św. Jadwigę Króla Polski, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, św. Klemensa, św. Jana XXIII Papieża, św. Teresę od Jezusa, św. Teresę od Dzieciątka Jezus, św. Ojca Pio, bł. Jose Sanchez, św. Gemma, i wielu jeszcze innych świętych. Relikwie te mamy dzięki staraniom ks. proboszcza. Kilka z nich przekazała nam parafianka siostra Jolanta ze zgromadzenia sióstr Jadwiżanek.
Dzieci poprzez aktywne uczestnictwo we Mszy świętej ożywiły mury świątyni radosnym śpiewem i graniem. Panowała ciepła, miła atmosfera, wszyscy wokół się uśmiechali. Nie było żadnych wątpliwości, że niebo cieszyło się razem z nami. Ten wieczór był wyjątkowy. Dało się to odczuć.
Powinniśmy być dumni z naszych dzieci, że zechciały się włączyć w Korowód Świętych, że ten wieczór upłynął im na wielkim świętowaniu na balu w znakomitym towarzystwie! Wszak Goście przybyli z samego nieba! I Oni pozostaną wśród nas w ołtarzyku w kaplicy Matki Bożej.
Bal i Korowód Świętych zaangażował wiele osób: młodzież, dzieci i rodziców. Przygotowali go dla nas księża z naszej parafii św. Anny - ks.Grzegorz i ks.Artur.
Dziękujemy! :)

wzasiegu logo w70pxrngk