Wydarzenia

Msza św. dziękczynna za kanonizację św. Jana XXIII i Jana Pawła II z poświęceniem pomnika św. Jana Pawła II

Odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II

Dzień 27 kwietnia stał się dniem historycznego wydarzenia dla wszystkich katolików na świecie, a szczególnie dla nas – Polaków. Nasz rodak, papież Jan Paweł II został ogłoszony świętym. Wielu z nas udało się na uroczystości kanonizacji do Rzymu, a miliony oglądało to wydarzenie w telewizji.

27 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia po zakończeniu transmisji z kanonizacji w Rzymie o godz. 12.30 przybyliśmy do naszej świątyni na Mszę św. dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII, który w tym dniu też został wyniesiony na ołtarze. Msza miała charakter bardzo uroczysty i była celebrowana przez ks. biskupa Janusza Stepnowskiego, a współprzewodniczyli ks. biskup Tadeusz Zawistowski i ks. dziekan Stanisław Uradziński , proboszcz naszej parafii. Uroczystego charakteru dodała obecność przedstawicieli naszych władz, pocztów sztandarowych i orkiestry miejskiej. Po zakończeniu eucharystii odsłonięto i poświęcono pierwszy w diecezji łomżyńskiej pomnik św. Jana Pawła II, który staraniem naszego proboszcza stanął przy naszej świątyni. Pomnik ufundowali wierni naszej parafii a cokół Urząd Miasta Kolno. Odsłonięcia pomnika dokonali obecni biskupi, proboszczowie obydwu kolneńskich parafii, włodarze miasta, powiatu i gminy oraz przedstawiciele dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Aktu poświęcenia dokonał Pasterz naszej diecezji ks. bp Janusz Stepnowski Uwieńczeniem uroczystości było wypuszczenie białych papieskich gołębi i śpiew ulubionej przez św. Jana Pawła II pieśni "Barka".

                             Święty Janie Pawle II módl się za nami!

wzasiegu logo w70pxrngk