Wydarzenia

Potrójny Jubileusz 25 lecia Kapłaństwa

W niedzielę 12 czerwca 2016 roku Jubileusz Święceń Kapłańskich obchodzili trzej pochodzący z naszej parafii księża, którzy zostali wyświęceni na kapłanów 25 lat temu – dnia 29 czerwca 1991 roku w katedrze łomżyńskiej przez J.E. Ks. Abpa Juliusza Paetza.
W 25 rocznicę tego wydarzenia ksiądz Andrzej Orłowski, ksiądz Piotr Kapelański oraz Ksiądz Wojciech Darmetko - wraz zaproszonymi kapłanami, przyjaciółmi i rodzinami dziękowali za dar powołania kapłańskiego. Jubileuszową Mszę św. dziękczynną poprzedziło spotkanie księży Jubilatów z dyrekcją, wychowawcami i absolwentami rocznika 1985 I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie, do którego wcześniej uczęszczali. Po odświeżeniu wspomnień, zapoznaniu się z nowym wizerunkiem dawnej szkoły i rozpoznaniu swoich dawno niewidzianych rówieśników, wszyscy przybyli do naszego kościoła parafialnego na uroczystą Eucharystię dziękczynną sprawowaną przez księży Jubilatów.
Podczas homilii ks. Piotr wyraził wdzięczność Rodzicom księży, wspominał tych, którzy odeszli już do Domu Pana, przypominał osoby, wydarzenia i miejsca, które doprowadziły ich do przyjęcia sakramentu kapłaństwa, podkreślił, że kształtowało się ono wśród kolneńskiej wspólnoty parafialnej i dojrzewało właśnie w czasach licealnych. Następnie nawiązał do czasów seminaryjnych m. in. do tego, że tworzyli najliczniejszy w powojennej historii rocznik alumnów w łomżyńskim seminarium, z którego zostało wyświęconych 35 kapłanów obecnie pracujących w diecezji łomżyńskiej, ełckiej a także - tak jak ksiądz Wojciech i ksiądz Andrzej - poza granicami kraju. Dziękował rodzicom, parafianom, nauczycielom, przyjaciołom, ks. Dziekanowi za umożliwienie i przygotowanie uroczystości.
Ksiądz Dziekan pogratulował Jubilatom jubileuszu obchodzonego w roku 1050 rocznicy chrztu naszej ojczyzny. Po Eucharystii grupy parafialne oraz przyjaciele księży Jubilatów złożyli Im życzenia Bożej Opieki na dalsze lata kapłańskiej drogi, dobrego zdrowia, radości i umiejętności przezwyciężania kłopotów dnia codziennego oraz tego, by Wieczny Kapłan Jezus Chrystus wraz z mocą przemiany chleba i wina dawał Im moc przemiany ludzkich serc i ciągle nowe siły do pracy z ludźmi, których postawił na drodze Ich Kapłaństwa, aby przykładem swojego życia prowadzili Ich ku Bogu.

wzasiegu logo w70pxrngk