Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień a w nim będziemy przeżywać Triduum Paschalne - najważniejsze dni w historii naszego zbawienia.

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu modlimy się w intencji kapłanów.

g.18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej.

Adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00

Wielki Piątek - pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa.

- obowiązuje post ścisły.

kościół będzie otwarty od g. 8.00

g. 11.00 - Droga Krzyżowa

g. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja P. Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy Nowennę, by przygotować się do Święta Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota – oczekiwanie na zmartwychwstanie Pana Jezusa.

- kościół będzie otwarty od g. 8.00.

Poświęcenie pokarmów: - przed kościołem od godz. 10.00 do g. 13.00 co 15 minut ( każdy trzyma swoją święconkę nie będzie stołu do postawienia koszyczka) - na wioskach wg ustaleń z sołtysami

g.18.00 – Wigilia Paschalna - Msza św. z poświęceniem ognia i wody chrzcielnej (przynosimy świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych).

Adoracja Pana Jezusa do 22.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

kościół będzie otwarty od g. 6.00

g. 7.00 – Msza św. rezurekcyjna. Następne Msze św: 9.00, 10.00, 11.00, 12.30, 17.00.

W II dzień Wielkanocy Msze św. jak w niedzielę.

Z uroczystości Triduum Paschalnego będzie transmisja na facebooku na naszym fanpage parafialnym