Wydarzenia

Życzenia Wielkanocne

ŻYCZENIA
BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO
NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2023 ROKU

Drodzy Bracia i Siostry, umiłowani Diecezjanie!

Po czterdziestodniowej drodze na Świętą Górę Paschy przeżywamy na nowo pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, „który jest naszą Paschą i Pokojem”. Zmartwychwstały Pan obdarowuje nas nowym życiem z wody i z Ducha Świętego. Różne przestrzenie nędzy naszej codzienności zostają unicestwione przez Jego miłość i miłosierdzie. Poranek wielkanocny i odkrycie pustego Grobu zwiastują nam pokój i nadzieję, dzięki którym możemy, „odnowieni na duchu i ciele”, cieszyć się wolnością i radością życia z Bogiem i we wspólnocie Kościoła Chrystusowego.
Święta paschalne niech będą dla Was, Bracia i Siostry, doświadczeniem pokoju, miłości i nadziei. Chrystus, nasze Życie i Zmartwychwstanie, niech błogosławi Waszym rodzinom, niech opromienia światłem swojej łaski Waszą codzienność: dom rodzinny, miejsce pracy i nauki dzieci; niech będzie siłą i nadzieją dla osób chorych i cierpiących; niech pomnaża miłość narzeczonych i małżonków; niech w mocy swego Ducha towarzyszy młodzieży i dzieciom; niech pomnaża w nas wszystkich radość i wiarę, abyśmy w Kościele, którego On jest Głową, odnajdywali zawsze źródło pokoju i miłosierdzia.
Bracia i Siostry! Na czas wielkanocnego świętowania przy stole Eucharystii, w gronie rodziny i przyjaciół, wraz z biskupem Tadeuszem z serca Wam błogosławię.

+ Janusz Stepnowski
BISKUP ŁOMŻYŃSKI

Do życzeń naszego biskupa dołączamy nasze – księży posługujących wśród Was;

Niech radość z wiary w Chrystusa jeszcze bardziej umocni naszą więź z Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym Panem. Pozwólmy, aby Jego zmartwychwstanie stało się w nas źródłem dającym życie. Niech Maryja, Matka Jezusa, pomoże nam być zwiastunami światła i radości paschalnej dla naszych braci umęczonych i poszukujących sensu życia.
Smacznego święconego. Miłych spotkań w gronie Rodziny i bliskich.

ks. prob. Stanisław, ks. wikariusze Andrzej i Kamil

Więcej w tej kategorii: « Triduum Paschalne

wzasiegu logo w70pxrngk