Rocznice często świętujemy

bo one konkretne wydarzenia nam uświadamiają

a i serce przy tym ożywiają

i tak dzisiaj nam pierwsza rocznica

od Świętej Komunii wybiła

i nas przy ołtarzu zgromadziła

nie zabrakło pięknych wianków

z balonów bałwanków

chłopcy w odświętnych garniturach

i na strzałkę fryzurach

to tylko dlatego

bo sobie uświadamiamy

że najbardziej Jezusa kochamy

a z nim i życie inaczej upływa

i serce do nieba ma pragnienie

bo dzisiaj w kościele Wniebowstąpienie