Rocznice często świętujemy
bo one konkretne wydarzenia nam uświadamiają
a i serce przy tym ożywiają
i tak dzisiaj nam pierwsza rocznica
od Świętej Komunii wybiła
i nas przy ołtarzu zgromadziła
nie zabrakło pięknych wianków
z balonów bałwanków
chłopcy w odświętnych garniturach
i na strzałkę fryzurach
to tylko dlatego
bo sobie uświadamiamy
że najbardziej Jezusa kochamy
a z nim i życie inaczej upływa
i serce do nieba ma pragnienie
bo dzisiaj w kościele Wniebowstąpienie