5 października 2024 roku w Gromadzynku, odbyło się poświecenie nowej figury Matki Bożej Niepokalanej. Zabytkowa figura, która stała na postumencie przez 110 lat została uszkodzona w wyniku wichury. Mieszkańcy otaczają to miejsce w wiosce szczególną troską i darem osobistej modlitwy zarówno w czasie nabożeństw majowych jak i innych okolicznościowych spotkań. Ta figura to nie tylko symbol wiary, ale też osobisty akt przyznania się do Tego, który powołał nas do życia i swoją ofiarą zbawił. Nową figurę ufundował pochodzący z miejscowości ksiądz kanonik Piotr Kapelański. O godzinie 12:00 była sprawowana w świetlicy Msza Święta po niej odbył się akt poświęcenia, a następnie był czas na małe co nie co.