Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom administracyjnym szkół i placówek oświatowych składam serdeczne podziękowanie za wkładaną pracę w kształtowanie młodego człowieka i życzę wielu Łask Bożych, zdrowia i satysfakcji zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

1. Dziękuję za zaangażowanie w przebieg ubiegłotygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej. W sposób szczególny składam podziękowanie wszystkim Kołom Żywego Różańca za tworzenie wspólnoty, modlitwę i bardzo miłe wspólne spotkanie. Wdzięcznością obejmuję Pana Organistę, Chór Parafialny, Pana Kościelnego, Panią Gospodynię oraz Ministrantów, a także dzieci, które wzięły czynny udział w procesji. Serdecznie dziękuję asyście procesyjnej i Paniom Katechetkom Magdzie i Justynie za pomoc.

2. W dniu dzisiejszym ofiarami do puszek wspieramy fundusz stypendialny dla najuboższej młodzieży. Fundusz ten jest żywym pomnikiem Świętego Jana Pawła II i jego celem jest wspieranie tych, którzy są zdolni, a nie posiadają możliwości na rozwój i szerszą edukację. W imieniu młodzieży dziękuję.

3. W dniu dzisiejszym prowadzona jest doroczna akcja badań statystycznych związanych z religijnością. Zwracam się z prośbą o powolne wychodzenie ze świątyni, aby umożliwić dokładne policzenie. Z serca dziękuję za to, że jesteście i że trwamy razem w postawie wiary.

4. Przy wyjściu z Kościoła można zaopatrzyć się w parafialny kalendarz. Cena produkcji kalendarza to 10 zł, jeśli ktoś złoży większą ofiarę to z serca dziękuję będzie to cegiełka na prowadzone prace remontowe. W ciągu tygodnia kalendarze będzie można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii.

5. Przyjmujemy już na wypominki roczne. Serdecznie zapraszamy, aby w ten sposób we wspólnocie Kościoła prosić Dobrego Boga o Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

6. Za tydzień w naszej wspólnocie będzie gościł Pan Tomasz Czyżewski, wierzący psycholog i psychoterapeuta z Łomży, autor książki „Jak nie rozwijać się duchowo”, krótko przedstawi temat: „Podstawowa przyczyna problemów małżeńskich”. Wystąpienie p. Tomasza odbędzie się po każdej Mszy świętej w niedzielę 20 października. Spotkanie będzie też zachętą do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Pana Tomasza.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej z godziny 12:30 spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godzinie 15:00 w kościele spotkanie Rodziców i Młodzieży przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Trwają prace w drugim etapie remontu. W minionym tygodniu odbywało się szpachlowanie kanałów po prowadzonej elektryce i częściowo przygotowano ściany pod układanie glazury w łazienkach. Zostały też wzięte pomiary otworów drzwiowych do wykonania niezbędnej stolarki. Serdecznie dziękuję za okazane zrozumienie i ofiary indywidualne z przeznaczeniem na prace remontowe. W minionym tygodniu swój dar przekazali: Pani Ewa, Państwo Bożena i Krzysztof oraz przelewem Państwo Alicja i Marcin

Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła 😉