1. W najbliższy wtorek zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwo ku czci Świętej Rity i Mszę Wotywną za Jej wstawiennictwem. Po Mszy Świętej zapraszamy na adorację animowaną przez wspólnotę Gloriosa Trinita. Karteczki z intencjami składamy do puszki przy wejściu na chór. Zapraszam do tej formy wspólnotowego wypraszania potrzebnych łask.
  2. Dziękuję za dzisiejszą obecność i słowo Panu Tomaszowi Czyżewskiemu, wierzącemu psychologowi, który poszerzył nam zakres problematyki małżeńskiej. Osoby pragnące uczestniczyć w warsztatach zapraszamy w kolejne trzy soboty do salki parafialnej.
  3. Dziękuję za Waszą obecność i postawę wiary, którą prezentujecie i zaufanie nieustannie okazywane. W ubiegłym tygodniu podczas liczenia wiernych pomimo słabej pogody uczestniczyło w liturgii prawie 36% parafian – to jeden z najlepszych wyników w diecezji.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. z godz. 12:30 zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w procesji poświęconej Wszystkim Świętym. Dzieci już na Mszę zapraszamy w przebraniach za konkretnych świętych. Procesja przejdzie ulicą Kościelną wokół parku. Na rogu obok Restauracji Turystyczna zakończymy procesję i chętne dzieci przejdą do Colnusa. Tam będzie wspólna animacja zabaw i Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy na wspólny bal i przy tym przyniesienie czegoś dobrego na wspólny stół dla dzieci. Wspólna zabawa jest przewidziana do godziny 16:00.
  5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Pamiętajmy, że największym darem jaki możemy ofiarować za zmarłych jest modlitwa ta wspólnotowa w postaci wypominek, mszy świętej, ale i ta indywidualna. Naszym darem jest też codzienna miłość i dobro względem bliźnich. Niech tego nie zabraknie na co dzień. Program uroczystości będzie następujący:

PIĄTEK 1 listopada 2024

Msze Święte w kościele: 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. O godzinie 13:00 gromadzimy się przy głównej bramie nowego cmentarza i stamtąd rozpocznie się procesja. O godzinie 13.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. O godzinie 18.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych na nowym cmentarzu.

SOBOTA 2 listopada 2024

Msze Święte w kościele: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godzinie 12.30 zostanie poprowadzona procesja na starym cmentarzu. O godzinie 13:00 gromadzimy się przy bramie głównej nowego cmentarza i tam rozpoczniemy procesję po której o godzinie 13.30 będzie celebrowana Eucharystia.

W związku z przygotowaniami do Uroczystości i porządkowaniem grobów zwracamy się z apelem, aby właściwie segregować odpady. Najważniejsze zasady segregacji odpadów na cmentarzu z podziałem na poszczególne frakcje odpadowe:

Ulegające biodegradacji (BIO) – gałęzie, trawa, liście, żywe kwiaty bez doniczek, naturalne wiązanki bez żadnych ozdób, szarf i drutów

Nieulegające biodegradacji – kwiaty sztuczne, wieńce sztuczne, znicze

Prosimy o uszanowanie porządku, a także odpowiedzialne zachowanie.

1. Od 2 do 8 listopada zapraszamy na Nowennę za zmarłych. O godzinie 17.30 w dzień powszedni i w niedzielę o godzinie 16.30 będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych. Zdrowaśki jednorazowe składamy wraz z ofiarą do skarbony przed wystawioną figurą Chrystusa Zmartwychwstałego.
  2. Trwają prace w drugim etapie remontu. W minionym tygodniu rozpoczęło się układanie glazury w łazienkach. Serdecznie dziękuję za okazane zrozumienie i ofiary indywidualne z przeznaczeniem na prace remontowe. W minionym tygodniu swój dar przekazali: Państwo Franciszek i Anna, Państwo Tadeusz, Łukasz i Marlena, 3x Anonimowo oraz przelewem Państwo Anna i Józef, Państwo Zygmunt i Helena
  3. W drugim tygodniu ferii zimowych od 2 do 8 lutego organizujemy wyjazd na narty w Tatry połączony z wyjazdem jednodniowym na Słowację na Łomnicę. Serdecznie zachęcamy rodziny i osoby chętne do wspólnego aktywnego wypoczynku z Bogiem. Szczegóły u ks. Proboszcza.
  4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszła: + Teresea Lipska l. 74

Wieczny odpoczynek . . .

Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła 😉