Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

1.      Rozpoczęliśmy dzisiaj doroczne rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym przewodniczy ksiądz dr Wojciech Kotarski – przewodniczący Wydziału Katechetycznego z Ełku. Msze Święte będą sprawowane w poniedziałek i wtorek w godzinach: 9:00 11:00 16:30 18:00. Dzieci zapraszamy na msze święte o godzinie 16:30 w poniedziałek i wtorek. We wtorek 19 marca w Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP o godzinie 18:00 podczas Mszy Świętej wprowadzimy relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. We wtorek na mszy świętej o godzinie 11:00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

2. W najbliższy piątek po Mszy Świętej z godziny 18:00 zapraszamy na naszą parafialną drogę krzyżową ulicami naszej parafii. W związku z tym nie będzie drogi krzyżowej o godzinie 17:15. Po Mszy Świętej przejdziemy z krzyżem i relikwiami Rodziny Ulmów prosząc o uświęcenie naszych rodzin, aby zawsze były środowiskiem wzajemnej miłości. Trasa będzie przebiegała następującymi ulicami: Kościelna, Senatorska, Konopnickiej, Szkolna, Polna, Konstytucji 3 Maja i wrócimy do kościoła. Tak więc w najbliższy piątek dwie drogi krzyżowe: pierwsza dla dzieci o 16:30 i druga ulicami parafii po Mszy Świętej z godziny 18:00.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Czas bezpośredniego wejścia w największe tajemnice wiary ofiary zbawczej. Zachęcamy do pogłębionych praktyk wielkopostnych: modlitwy, postu i jałmużny. Poświęcenie palm będzie na każdej mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami na Mszy Świętej z godziny 9:00 i 12:30. W przyszły piątek, a także w niedzielę młodzież będzie rozprowadzała palmy zbierając w ten sposób fundusze do wyjazdu wakacyjnego w góry.

4. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji w wakacje i na wyjazd kolonijny dla dzieci do Poronina. Szczegółowych informacji udziela Ksiądz Andrzej.

5. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na cele remontowe. W minionym tygodniu został umeblowany pokój dla interesantów na parterze plebanii. Na prace remontowe wpłynęła ofiara od Pana Zdzisława. Za każde dobro z serca dziękuję.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odszedł: + Franciszek Kozikowski l. 95, + Wojciech Nodzewski l. 64 Wieczny odpoczynek ...

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk