Wydarzenia

Kolonie i Pielgrzymka. Zapraszamy ;)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WAKACYJNY WYJAZD DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DO ZAKOPANEGO.
Termin od: 27.06.2024 do: 03.07.2024
Czas trwania: 7 dni
Cena: 1750 PLN
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
1 DZIEŃ: ZAKOPANE
Wyjazd z Kolna o godzinie 06:00. Przyjazd do Zakopanego. Zakwaterowanie obiad, czas wolny – korzystanie z boiska , możliwość wejścia na basen w ośrodku. Wieczorem ognisko z kiełbaskami. Nocleg w ośrodku Weronika Inn Poronin.
2 DZIEŃ: ZAKOPANE
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. - pakowany lunch.
Zwiedzanie: Stary Kościółek i zabytkowy Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Przejście najstarszą ulicą Zakopanego - ulicą Kościeliską, zapoznanie z architekturą i stylem zakopiańskim. Po drodze stare, zabytkowe chałupy góralskie, willa Koliba - pierwsza wzniesiona wg projektu Stanisława Witkiewicza, willa Kominiarski Wierch (zaprojektowana przez „zakopiańskiego Gaudiego”). Wjazd i zejście na Gubałówkę koleją krzesełkową. Panorama na Zakopane i całe Tatry. Czas wolny na Krupówkach.
Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: - DOLINA 5 STAWÓW POLSKICH + MORSKIE OKO
Śniadanie. Pakowany lunch.
Trasa: Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Roztoki - Wodospad Wielka Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich (tu schronisko) - Świstówka Roztocka (1863 m npm) - Morskie Oko (tu schronisko) - Palenica Białczańska.
Charakterystyka trasy: Łatwa wycieczka wysokogórska. Atrakcje: rzeźba polodowcowa, wodospady (największy w Polsce), jeziora górskie (największe w Tatrach), Morskie Oko (najpopularniejsze miejsce wśród turystów), otoczenie najwyższych szczytów polskich (Rysy) i ponad kilometrowych ścian skalnych.
Powrót. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: – TERMY CHOCHOŁOWSKIE
Śniadanie.
Wyjazd na Termy Chochołowskie. Trzygodzinny pobyt na basenach
Powrót na obiad. Czas wolny w ośrodku. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.
5 DZIEŃ: - DOLINA KOŚCIELISKA
Śniadanie, Pakowany lunch .
Trasa: Kiry - Dolina Kościeliska - Wywierzysko Lodowe - Polana Pisana - Wąwóz Kraków z Jaskinią Smocza Jama (tu ubezpieczenia w postaci drabiny i łańcuchów, jaskinia o dł. 50-60 m, warto zabrać latarki) - Polana Pisana - podejście do Okien Pawlikowskiego u wlotu Jaskini Mylnej (piękny widok na najwyższy szczyt Tatr Zachodnich-Bystrą oraz polodowcowy fragment Doliny Kościeliskiej) - Kiry.
Jeśli czas pozwoli to tego samego dnia można jeszcze zwiedzić sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wraz z ołtarzem papieskim i relikwiami JPII. Obiadokolacja . Nocleg.
Charakterystyka trasy: Wycieczka dolinna obfitująca w różnorodność form terenu. Bogata rzeźba krasowa: (jaskinia, wąwóz, wywierzysko Lodowe źródło), piękne potoki i turnie skalne, bacówka i wypas kulturowy owiec - degustacja oryginalnych oscypków z pokazem tradycyjnego sprzętu wykorzystywanego w procesie produkcji. Ślady górnictwa w Tatrach, sięgające wstecz 500 lat.
6 DZIEŃ
Śniadanie , gry i zabawy w ośrodku, basen w ośrodku. Obiad
Przejazd na Krupówki i zakup pamiątek .
Obiadokolacja. Nocleg
7 DZIEŃ: ENERGYLANDIA
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Wyjazd do Energylandii – pięciogodzinny pobyt.
Rodzinny Park Rozrywki Energylandia:123 atrakcji, 3 strefy zabawy: Bajkolandia, Familijna, Extremalna, 28 urządzeń rozrywkowych, 4 sceny widowiskowe (2 Teatry i 2 Amfiteatry), Energylandia Water Park, pokazy edukacyjne, Planetarium, Kino 7D.
Poczęstunek w trakcie pobytu.
Wyjazd w drogę powrotną
Uwagi:
Podany program jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura turystycznego (np. pogodowych).
Cena zawiera:
Transport autokarem, 6 noclegów , wyżywienie: 6 x śniadanie, 6 x obiad lub pakowany lunch, 5x obiadokolacje, 1 x ognisko z kiełbaskami, usługę przewodnika, ubezpieczenie NNW 5000 PLN, bilety wstępów wg programu.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO GRECJI ŚLADAMI ŚW.PAWŁA.
Termin od: 20.07.2024 do: 27.07.2024
Czas trwania: 8 dni
Cena: 3900.00 PLN + 200 EUR + 160 PLN
WPŁATY W RATACH:
I RATA: 1000,00 PLN - przy zapisie (+ 160,00 PLN transport na i z lotniska Chopina w Warszawie) – do 10.04.2024
II RATA: 2900,00 PLN – do 21.06.2024
III RATA: 200 EUR – płatne do ręki pilotowi pielgrzymki na miejscu
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 16:00 , wylot o godzinie 18:25 w Atenach lądujemy o godzinie 21:55. Transfer do hotelu w Tolo, zakwaterowanie, nocleg.
2 DZIEŃ
Przejazd do Epidauros – sanktuarium Asklepiosa boga sztuki medycznej. Tutaj dokonano pierwszej trepanacji czaszki, cesarskiego ciecia oraz tutaj powstały słowa przysięgi Asklepiosa. Wejdziemy do lokalnego muzeum ze sprzętem medycznym, częścią odkrywek z terenu Asklepiejonu a następnie do wyjątkowego teatru z IV w p n.e, który do dnia dzisiejszego przyjmuje wielkie sławy, wystawiając spektakle bez nagłośnienia w okresie każdego lata. Ostatnim miejscem, które zwiedzimy tego dnia będą Mykeny. Wejdziemy do Grobu Agamemnona zwanego Skarbcem Atreusza, przez bramę lwów podejdziemy do cytadeli Agamemnona. Wyjątkowo ciekawe muzeum odkryje bogactwo rodu Atrydów z maską władcy, bronią, sprzętem gospodarstwa domowego i tabliczkami z pismem linearnym B.
Nafplion- weneckie miasto, pierwsza stolica młodej, niepodległej Grecji z fortecami i bastionami. Znane również, jako miasto zakochanych. Odbędziecie Państwo spacer po starówce, która na pewno swoim klimatem przeniesie Państwa w czasy, kiedy panowali tu Wenecjanie czy Turcy. Zobaczymy uroczą starówkę, cerkiew Św. Spirydona, pod którą zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji. Msza w polskim kościele. Powrót do hotelu w Tolo, kolacja, nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie. Rejs na wyspy Hydre i Spetses. lub czas wolny. Hydra jest wyjątkową perlą wysp greckich. Nie posiada ruchu kołowego, ma wyjątkową architekturę i była ukochana wyspa L.Cohena. Na tym niewielkim skrawku ziemi znajduje się aż 365 cerkiewek. Spetses jest piękną, klasyczna dama, po której poruszają się dorożki a goście przybywają tu by zanurzyć się w błękitno - białych wodach malutkich zatoczek.. Powrót do hotelu w Tolo. Kolacja i nocleg.
4 DZIEŃ
Śniadanie. przejazd w stronę Sparty, dziś miejsca symbolu gdzie znajdowała się słynna Sparta. Po militarnej potędze pozostał monolityczny pomnik króla Sparty – Leonidasa. Niewątpliwie najważniejszym miejscem tego dnia będzie Mistra, która ze względu na swoją lokalizację oraz wagę jako państwa kościelnego przyciąga wielu ciekawych istoty tego miejsca turystów. Mistra stanowi jeden z najlepiej zachowanych przykładów bizantyjskiej architektury miejskiej – wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzimy najważniejsze kościoły tego miejsca, poznamy smak życia miejskiego chodząc po wąskich wybrukowanych ulicach i płacach. Wejdziemy do jedynego klasztoru, którym opiekuje sie raptem 6 mniszek. Powrót do hotelu w Tolo, kolacja, nocleg.
5 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Starożytnego Koryntu, który kojarzony jest głownie ze Św. Pawłem i jego ewangelizacja Europy. Tutaj założył największa gminę żydowska i tutaj spędził aż 18 miesięcy.
Zwiedzimy agore z bema-mównicą, z której przemawiał do Koryntian, zobaczymy świątynię Apollona z VI w p.n.e, poznamy historie Heter, które służyły Afrodycie. Następnie zatrzymujemy się przy Kanale Korynckim , w którym Przesmyk jest zjawiskiem stworzonym przez człowieka. Dziś łączy Morze Jońskie z Morzem Egejskim i skraca podróż statków z Europy do Afryki. Przejazd na zwiedzanie Delf-sto dla świata Hellenów.. Zakwaterowanie w Delfach. Kolacja i nocleg.
6 DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Przejazd w stronę klasztorów Meteora – słynnego masywu skalnego z zespołem monastyrów na ich szczycie i zwiedzanie dwóch wybranych klasztorów.
Zakładane od X wieku klasztory nazywane meteor czyli wiszące na niebie w 1988 roku zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zakwaterowanie w Kalambace. Kolacja i nocleg.
7 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w stronę Aten. Wejdziemy na Wzgórze Akropolu aby zobaczyć Partenon, Erechtejon, monumentalne Propyleje. Ogromnym przeżyciem z pewnością będzie wejście na Wzgórze Aresa-Areopad, z którego przemawiał do Ateńczyków Św. Paweł. Zakwaterowanie w Atenach. Kolacja i nocleg.
8 DZIEŃ
Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania stolicy Grecji. Zobaczymy Teatralną zmianę warty pod Parlamentem / Grobem Nieznanego Żołnierza, Tryptyk Ateński, Łuk Cesarza Hadriana, Stadion Panatenajski. Następnie transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo - biletowa, wylot do Polski o godz.15:55. W Warszawie lądujemy o godzinie 17:30.
Uwaga:
Możliwość odprawiania Mszy Świętej codziennie w kościołach katolickich, na stanowiskach archeologicznych lub w hotelach.
200 EUR dopłata do pokoju jednoosobowego
Cena zawiera:
• 7 śniadań
• 7 obiadokolacji w formie bufetu lub serwowane (sałatka, przystawka ciepła, danie główne mięsne, deser, woda mineralna)
• Autokar na trasie programu zwiedzania
• Bilet lotniczy na trasie WAW-ATH-WAW ( 23 kg bagaż główny oraz 8 kg bagaż podręczny)
• Opiekę pilota na całej trasie
• Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA KL 20 000 Euro , NNW 15 000PLN (ubezpieczenie KL obejmuje ewentualną hospitalizacje w Grecji na Covid -19 do 20 000 Euro /osobę ) oraz obejmuje ubezpieczenie od Chorób Przewlekłych .
• Opłatę obowiązkową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg. programu
• Lokalnych przewodników
• Zestawy słuchawkowego Tour Guide System
• Opłatę klimatyczną
Cena nie zawiera:
• Napoi do kolacji innych niż woda
• Innych usług niż w/w
• Rejsu na wyspy Hydra i Spetses ok.40 EUR/os (dla chętnych - dodatkowo płatny)
• Transportu na lotnisko do Warszawy i z Warszawy
• ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji 220 zł.

wzasiegu logo w70pxrngk