W dniu dzisiejszym gościliśmy w świątyni wyjątkowych gości, a byli to jak mawiał Święty Franciszek nasi „mniejsi bracia” – zwierzaki. To one często są jedynymi towarzyszami w ludzkiej samotności i potrafią wiernie czekać na właścicieli w domu. W kościele dzisiaj zagościła złota rybka, żółw, chomik, kilka kotów i kilkanaście piesków. Na mszy świętej modliliśmy się, aby Pan Bóg uświęcił swoim błogosławieństwem cały stworzony świat. Ksiądz Sławek w kazaniu ukazał postać Świętego Franciszka jako „ekscentryka”, który wyzbył się wszystkiego, aby pokazać, że Miłość jaką jest Bóg ma być przez cały świat kochana. Jak słuchaliśmy za młodu Francesco był duchem towarzystwa, ale później przeżył nawrócenie, w którym zrozumiał, że na prośbę Chrystusa ma odnowić pogrążony w kryzysie moralnym kościół. Zrobił to nie poprzez upominanie innych, a poprzez pokazanie swoim życiem, że miłość do Boga jest możliwa i jest prawdziwa.

Jako Księża posługujący w parafii serdecznie dziękujemy za Waszą obecność z pupilami na Mszy Świętej. Cieszymy się, że jesteście 🙂 Ks. Tomek, Ks. Andrzej, Ks. Sławek