W dniu dzisiejszym to jest 28.07.2024 odbył się doroczny odpust ku czci patronki naszej parafii Świętej Anny. Swoją obecnością zaszczyciła naszą wspólnotę J.E Ksiądz Biskup Michał Janocha – biskup pomocniczy diecezji warszawskiej. W wygłoszonym słowie skoncentrował naszą uwagę na fakcie, że to w Chrystusie zaczyna się wszystko co jest związane z nami. Podkreślił wartość jaką niesie osobista relacja z Bogiem. Mówił, że nawet jeśli w tej materii poniesiemy jakąś stratę to Kościół i tak ocaleje bo jest jedynym znakiem równości, miłości i obecności Żywego Chrystusa.

Ksiądz Marian Strankowski Rektor Archidiecezjalnego Seminarium w Białymstoku, który głosił Słowo Boże na pozostałych Mszach Świętych podkreślił rolę naszej patronki jako orędowniczki, która w sposób naturalny jest predysponowana do tego by wypraszać nam potrzebne łaski.

Po zakończonej liturgii odbył się festyn na którym nie zabrakło smakołyków i serc gotowych do niesienia pomocy.

Jako Proboszcz bardzo serdecznie dziękuję Miastu w osobie Pana Andrzeja Dudy-burmistrza. Serdecznym podziękowaniem obejmuję Pana Alfreda Święczkowskiego, Pana Tadeusza Chludzińskiego, Pana Mariusza Dzięgielewskiego, Pana Karola Mieczkowskiego. Rodzinę Państwa Bikowskich i Krom, Pana Piotra Gębarskiego, Państwa Bożenę i  Zbyszka Stachelskich, Pawłowi i Sylwii Szczechom, Alicji i Marcinowi Konstantym, Joannie i Pawłowi Chrypankowskim, Marcinowi Sekścińskiemu, Pani Monice Rydelek, Pani Barbarze Sekścińskiej. Dziękuję za pomoc KGW z Czernic pod wodzą Pani Irenki Sielawy, a także Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol oraz Piątnica za okazane wsparcie. Wdzięcznością obejmuję też piekarnię Serafin z Łysych, która dzięki właścicielom Marii i Andrzejowi Żubrowskim zawsze z otwartym sercem reaguje na skierowane prośby.

Wszystkim za każde dobro i gest serca dziękuję.

Więcej zdjęć w galerii http://annakolno.diecezja.lomza.pl/msza-odpustowa-28-07-2024/