1. W dniu dzisiejszym święcimy pojazdy z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa. Jeden ksiądz święci pojazdy na wysokości plebanii a drugi wyjeżdżające od strony parkingu przy wikariatach. Każdy dostanie pamiątkę z poświęcenia. Przy tej okazji ofiarami do puszek wspieramy zakup samochodów dla misjonarzy.
  1. W dniu dzisiejszym o godzinie 14:30, odbędzie się Msza Święta za pomordowanych z Gromadzyna w czasie II wojny światowej. Mszę będziemy celebrować przy kapliczce w Gromadzynie. Serdecznie zapraszam.
  2. W dniu wczorajszym na Mszy Świętej o godzinie 18:00 rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą nas do uroczystości odpustowych ku czci Świętej Anny. Już za tydzień ten szczególny dzień dla naszej parafii, kiedy łaskę odpustu możemy zyskać dla siebie bądź zmarłych z rodziny. Niech nie zabraknie naszej obecności i świadomości wiary we wspólnym świętowaniu. Słowo Boże w niedzielę będzie głosił Rektor Wyższego Seminarium Duchownego z Białegostoku, a sumę odpustową o 12:30 i Słowo wygłosi J.E. Ksiądz Biskup Michał Janocha – biskup pomocniczy diecezji warszawskiej.
  3. Zapraszam i proszę o pomoc asystę procesyjną. Po Mszy Świętej dzieci z rodzicami zapraszam na Świętowanie odpustowe pod hasłem W zdrowym ciele zdrowy duch – Wesele Ani i Antka. Już dzisiaj dziękuję władzom naszego Miasta, a także wszystkim zaangażowanym za okazaną pomoc. W programie konkurs na największą rybę, na najpiękniejszy warkocz i moc atrakcji. Za tydzień będziemy też święcić pojazdy klasyczne, które zaparkują przed południem na terenie parafialnym, a o godz. 15:00 jeśli dopisze pogoda to Ferrari poprowadzi nam orszak przez miasto.
  4. Decyzją Księdza Biskupa od 26 sierpnia Ksiądz Sławomir, będzie posługiwał w Ostrowi Mazowieckiej. Dziękuję Księdzu Sławkowi za jego roczną posługę w naszej wspólnocie parafialnej, za głoszone Boże Słowo, poczucie humoru i kreatywność.
  5. Dziękuję za dzisiejsze dary serca na prowadzone prace remontowe, a także te które wpłynęły w minionym tygodniu: od KŻR Św. Małgorzaty, od Państwa Katarzyny i Tomasza i od Państwa Witolda i Elżbiety.

Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła 😉