1. W dniu dzisiejszym przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. Niech będzie to czas naszej refleksji, aby ponad wszystko budować wzajemną jedność i dbałość o dobro wspólne.
  1. W dniu dzisiejszym witamy w naszej wspólnocie Księdza Marcina Kaczyńskiego. Ksiądz Marcin ma 39 lat i 14 lat kapłaństwa. Będzie uczył w Zespole Szkół, a także w Szkole Podstawowej Nr 1. Bardzo serdecznie Księdza witam w naszej wspólnocie i życzę owocnej pracy na rzecz naszej wspólnoty.
  1. Jutro 2 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. To czas zdobywania wiedzy, budowania relacji i wzrastania duchowego. Życzę zarówno dzieciom, młodzieży jak i nauczycielom i wychowawcom determinacji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności budowania wzajemnych relacji. Zapraszam bardzo serdecznie po wakacyjnej przerwie do naszych grup duszpasterskich. Rozpoczynamy nowy rok z nową siłą i uśmiechem. W dniu jutrzejszym Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym po Mszy Św. wieczornej zaprasza na Adorację N.S.W najbliższą sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy na spotkanie Ministrantów i tych, którzy chcą posługiwać przy ołtarzu. Kandydaci pod opieką księdza Marcina będą się przygotowywać, aby w listopadzie uroczyście wejść do ministranckiej drużyny.Scholę i kandydatki do scholii zapraszamy również w najbliższą sobotę na godzinę 10:00 do salki na pierwszą powakacyjną próbę.
  1. Od poniedziałku kancelaria parafialna będzie funkcjonowała w budynku plebanii od szczytu, od strony kościoła. W godzinach kancelarii będzie też można zamówić Mszę Świętą. I tak kancelaria będzie czynna w następującym harmonogramie. Organista od wtorku do piątku w godzinach 8:30 – 9:30 i 17:00 – 18:00 oraz w sobotę od 9:00 – 11:00. Księża od wtorku do piątku 16:30 – 17:30 oraz w sobotę od 9:00 – 11:00. Poza godzinami kancelarii Ksiądz i Organista dostępni są pod numerami telefonów:

Ksiądz dyżurny: 505777290

Organista: 505777301

2. Dziękuję za ofiary indywidualne przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe od: Pani Doroty, Pani Joanny, jedna Anonimowa
  1. Pierwsza Komunia Święta w 2025 roku odbędzie się w dwóch turach. 4 maja dzieci ze SP1 a 11 maja dzieci SP2.
  1. Serdecznie zapraszam do posługi słowa/czytania podczas Mszy Świętych. Wrześniowa lista jest dostępna w zakrystii.
  1. Od dzisiaj przyjmujemy intencje mszalne na nowy 2025 rok.

Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła 😉