W dniu dzisiejszym swoje święto patronalne obchodzi Pan Michał – nasz Kościelny, oraz Pan Rafał – nasz organista. Składam bardzo serdeczne podziękowania Panom za posługę, kulturę osobistą i obowiązkowość. Dzięki Wam my kapłani mamy komfort posługi, a wierni uporządkowaną i bogatą liturgię. Dziękuję w imieniu nas Kapłanów i wiernych naszej wspólnoty.

1. W najbliższy wtorek rozpoczyna się miesiąc październik, w sposób szczególny poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam do wspólnego odmawiania tej modlitwy w świątyni przed wieczorną Eucharystią o godzinie 17: 30 każdego dnia. Niech nie zabraknie tej modlitwy w naszych domach, rodzinach. Różaniec nie tylko łączy poszczególne koraliki, ale poprzez konsekwentny zwrot w kierunku Matki Najświętszej łączy nas z Bogiem. Ramowa rozpiska prowadzących modlitwę jest wywieszona w gablocie.
  1. 4 października w piątek przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. Na Mszę Świętą o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci i właścicieli naszych mniejszych braci – zwierząt, razem ze swoimi pupilami. Tego dnia pobłogosławimy wszystkie zwierzęta i świat, który nas otacza.
  1. Za tydzień po Mszy Świętej z godziny 12:30 zapraszam na krótkie spotkanie rodziców dzieci, które w mijającym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić doroczny odpust Matki Bożej Różańcowej. Zapraszam na godzinę 15:00 Koła Różańcowe do salki na doroczne spotkanie i krótką konferencję. O godzinie 16.15 odmówimy wspólny różaniec i o godzinie 17:00 będzie sprawowana suma odpustowa z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszam asystę, ministrantów oraz dzieci do wspólnej procesji.
  1. Dziękuję za złożone dary serca na powodzian. Niech Bóg każdemu wynagrodzi zasiane dobro.
  1. Od dzisiaj przyjmujemy na wypominki roczne. To nasza wspólna modlitwa Kościoła, która wyjednuje łaskę nieba dla naszych zmarłych. Wypominki można zamawiać zarówno w zakrystii jak i w kancelarii. Przyjmujemy też rezerwacje na msze święte gregoriańskie na przyszły rok. Ilość jest ograniczona.
  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minionym czasie na trwające prace remontowe: od Państwa Hanny i Janusza, Pani Ewy, Pani Elżbiety oraz dwie Anonimowo.
  1. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa naszym parafialnym chórze. Próby odbywają się we środy od 19:00 do 20:00. W imieniu Pana Organisty i Własnym bardzo serdecznie zapraszam do tej formy wychwalania Zbawiciela.
  1. W zakrystii jest wyłożona nowa lista dla lektorów na miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do posługi słowa.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do domu Ojca odeszli: +Tadeusz Banach oraz + Zofia Sobotka                       Wieczny odpoczynek . . .

Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła 😉