Ogłoszenia parafialne

7 Niedz. zw. – 19.II.2023r.

1. W najbliższą środę zwaną Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 7.00, 9.00, 11.00, 16.30 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. 3 posiłki bezmięsne – jeden do syta, dwa takie, aby nie czuć głodu. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu postu o chlebie i wodzie. W Wielkim Poście mamy przygotować się na obchody święta Paschy. W tym czasie osoby kochające Jezusa mniej zabiegają o przyjemności ciała a bardziej troszczą się o ducha czyli czasu poświęcają na modlitwę, pokutę i poprawę swojego życia.
2. W piątek 24 lutego w 1 rocznicę napaści Rosji na Ukrainę po wieczorowej Mszy św. zapraszamy na modlitewne czuwanie w intencji Ukrainy, o pokój i ustanie rozlewu krwi. Będzie też okazja do spowiedzi. A w niedzielę 26 lutego będzie zbiórka do puszek na rzecz Ukrainy.
3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki: - dla dzieci o godz. 16.30 (z Komunią św.) - dla wszystkich o godz. 17.30 a po niej Msza św.. Ofiary składane na Drodze Krzyżowej – przeznaczone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
Gorzkie Żale w niedziele po wieczorowej Mszy św. z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną . Na procesję zapraszamy dzieci do niesienia poduszeczek ze znakami męki pańskiej

wzasiegu logo w70pxrngk