8 Niedziela zw. - 3.03.2019r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia modlitwy i trzeźwości w intencji trzeźwości osób uzależnionych, których mamy w naszych małżeństwach, rodzinach i w sąsiedztwie.
2. Jutro Uroczystość św. Kazimierza Królewicza - głównego patrona naszej prowincji kościelnej. Będzie to również 13 rocznica święceń biskupich b-pa Tadeusza Bronakowskiego.
3. Jutro Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o g. 18.00.
4. W najbliższą środę 6 marca rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 7.00, 9.00, 11.00, 16.30 i 18.00.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. 3 posiłki bezmięsne – jeden do syta, dwa takie, aby nie czuć głodu. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu postu o chlebie i wodzie. W Wielkim Poście mamy przygotować się na obchody święta Paschy. W tym czasie osoby kochające Jezusa mniej dogadzają ciału a bardziej troszczą się o ducha czyli czasu poświęcają na modlitwę, pokutę i poprawę swojego życia.
5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki: - dla dzieci o godz. 16.30 (z Komunią św.) - dla wszystkich o godz. 17.30 a po niej Msza św..
6. Gorzkie Żale w niedziele po wieczorowej Mszy św. z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną . Na procesję zapraszamy dzieci do niesienia poduszeczek ze znakami męki pańskiej.