Ogłoszenia parafialne

3 niedziela wielkanocna - 4.V.2014r.

  1. Spotkanie dzieci kl II ze SP nr 2 przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o g. 16.00. Te dzieci w niedzielę 11 maja przystąpią do I Komunii św. na  Mszy św. o g. 12.30. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin            w piątek o g. 16.30.

    UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. TO PRZEDE WSZYSTKIM UROCZYSTE PO RAZ PIERWSZY PRZYJECIE CHRYSTUSA W KOMUNII ŚW. PRZEZ DZIECKO PODCZAS MSZY ŚW. we wspólnocie wierzących (w KOŚCIELE) w kościele. To jest najważniejsza część tej uroczystości. Później jest przyjęcie pierwszokomunijne przeżywane w gronie rodziny i gości. Obserwacje z lat poprzednich; na Mszy św. pierwszokomunijnej z każdym dzieckiem są obecni rodzice, chrzestni, dziadkowie, rodzeństwo i kilka innych osób z rodziny. Na jedzeniu po uroczystości po 30-80 osób. Nieobecność na Mszy św. a tylko jedzenie z okazji I Komunii czy nie jest pogaństwem czyli brakiem świadectwa wiary w Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii. Czy nie jest to też brak szacunku dla dziecka i jego rodziców ze strony gości, którzy wybierają z uroczystości tylko to co im sprawia przyjemność. Czy takie zachowanie nie jest współczesnym przejawem hedonizmu. Jaki "poziom" życia ukazują ci, którzy nie są obecni na Mszy św. pierwszokomunijnej. 

    Drodzy rodzice, bo to wy zapraszacie gości, zapraszajcie i proście o obecność gości na całej Uroczystości I Komunii swojego dziecka, na Mszę św., i na późniejsze świętowanie tego faktu podczas wspólnego posiłku. Bycie razem i przeżywanie przyjmowanych sakramentów we Wspólnocie Rodziny oraz Kościoła i w kościele to nasze świadectwo wiary w Boga i ukazywanie miłości wzajemnej.

  2. We wtorek młodzież kl. II gimnazjum na Mszy św. o g. 16.00 przystąpi do sakramentu bierzmowania. Bierzmowania udzieli ks. bp. Stanisław Stefanek. Zapraszamy rodziców i rodzeństwo oraz nauczycieli i animatorów bierzmowanej młodzieży na tę uroczystość.
  3. W środę modlitwę w intencji obrony życia łączymy z nabożeństwem majowym.
  4. W czwartek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Imieniny obchodzą ks. bp. Stanisław i nasz proboszcz. Wraz z modlitwą składamy im najlepsze życzenia imieninowe.

wzasiegu logo w70pxrngk