Niedziela Palmowa - 14.IV.2019r.

1. W najbliższe trzy dni spowiadamy od g. 17.30.
2. Prosimy o zgłaszanie osób chorych do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Będziemy je odwiedzać w domach we wtorek od g. 9.00.
3. W środę po wieczorowej Mszy św. zapraszamy na obejrzenie slajdów o Całunie Turyńskim, płótnie, w które było zawinięte ciało Pana Jezusa w grobie. Z przekazu całunu można poznać ogrom cierpień Jezusa.
4. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień a w nim będziemy przeżywać Triduum Paschalne - najważniejsze dni w historii naszego zbawienia.
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu proszę o modlitwę w intencji kapłanów. g.18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej Adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00
Wielki Piątek - pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa - obowiązuje post ścisły. Kościół będzie otwarty od g. 7.00 g.18.00 – Liturgia Męki Pańskiej ofiary składamy na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie Droga Krzyżowa - po nabożeństwie (zabierzmy lampiony) Adoracja P. Jezusa w Grobie do godz. 23.00 Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy Nowennę, by przygotować się do Święta Miłosierdzia Bożego.
Wielka Sobota – oczekiwanie na zmartwychwstanie Pana Jezusa Kościół będzie otwarty od g. 7.00. Poświęcenie pokarmów: - w kościele od godz. 9.00, co godzinę, ostatnie o g. 15.00 - na wioskach wg porządku z lat ubiegłych od godz. 10.00 g.1800 – Wigilia Paschalna - Msza św. z poświęceniem ognia i wody chrzcielnej (przynosimy świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych). Adoracja Pana Jezusa do 23.00. Do adoracji Pana Jezusa zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, oraz strażaków i kawalerzystów wg wyznaczonego porządku – znajduje się on w gablocie przed kościołem. Młodzież zapraszamy na adorację w sobotę o g. 15.30 oraz na g. 21.00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego kościół będzie otwarty o g. 5.00. g. 6.00 – Msza św. rezurekcyjna z procesją. Zapraszam i proszę o udział w procesji rezurekcyjnej; strażaków, kawalerzystów, dzieci do sypania kwiatów, oraz wszystkie osoby niosące sztandary, feretrony i chorągwie. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie się do procesji. Następne Msze św: g. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00.