Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023

  • Email

1. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy wzięli czynny udział we wczorajszym radosnym świętowaniu z faktu, że Bóg powołuje nas do świętości. Piękne przebrania, a także żywa wiary towarzyszyła tej modlitewnej wspólnocie i wspólnej zabawie naszych najmłodszych. Księżom Andrzejowi i Sławomirowi dziękuję za zaangażowanie, Pani Ewie i Panu Organiście, a także Panu Kościelnemu za nieocenioną pomoc w organizacji.

2. Przypominamy przebieg Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia zadusznego.

Środa 1 listopada 2023

         Msze Święte w kościele: 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. O godzinie 12.15 gromadzimy się przy głównej bramie nowego cmentarza i stamtąd rozpocznie się procesja. O godzinie 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. O godzinie 18.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych na nowym cmentarzu.

Czwartek 2 listopada 2023

         Msze Święte w kościele: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godzinie 10.15 zostanie poprowadzona procesja na starym cmentarzu. O godzinie 12.15 gromadzimy się przy bramie głównej nowego cmentarza i tam rozpoczniemy procesję po której o godzinie 13.00 będzie celebrowana eucharystia.

         W związku z przygotowaniami do Uroczystości i porządkowaniem grobów zwracamy się z apelem, aby właściwie segregować odpady. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kolnie dla ułatwienia prawidłowej segregacji przy wyjściach z nekropolii ustawiło pojemniki z przeznaczeniem na 2 frakcje odpadowe.

         Prosimy o uszanowanie porządku, a także odpowiedzialne zachowanie.

3. Znakiem łączności ze zmarłymi jest modlitwa i serce zdolne do miłości. Jak pisała Szymborska:

Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci.
Chwiejna waluta. Nie ma dnia,
by ktoś wieczności swej nie tracił.

Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. To nie tylko wdzięczność za ich życie, ale też troska o naszą przyszłość.

Od 2 do 8 listopada zapraszamy na Nowennę za zmarłych. O godzinie 17.30 i w niedzielę o godzinie 16.30 będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych. Zdrowaśki jednorazowe składamy wraz z ofiarą do skarbony przed wystawioną figurą Chrystusa Zmartwychwstałego. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii. 

4. Dziękuję Paniom, które bezinteresownie zatroszczyły się o groby kapłanów na starym cmentarzu. Za włożoną troskę i serce dziękuję z modlitewną wdzięcznością.

5. Dziękuję za okazywane wsparcie w trwającym remoncie. W minionym tygodniu rozpoczęło się montowanie konstrukcji schodów, dokończono układanie deski na górze, trwa szpachlowanie ścian na parterze i częściowo już ułożono płytki w jednym pomieszczeniu na parterze.

         Dziękuję za ofiary, które wpłynęły w minionym tygodniu: od Pani Ewy, Pani Małgorzaty, od Państwa Krystyny i Józefa, dwie ofiary Anonimowe, i przelewem od Państwa Mirosławy i Jerzego, Pani Anny, Pani Iwony, Państwa Elwiry i Roberta

                                                                              Z serca wszystkim dziękuję

6. W minionym tygodniu zakończyły się prace związane z pogłębieniem i czyszczeniem parafialnego stawu. Dziękuję za nieocenioną pracę Pana Andrzeja Święczkowskiego i Pana Andrzeja Nowakowskiego. Zbiornik wypełnił się już wodą i w sumie wygląda prawie jak „Lazurowe Wybrzeże”.

7. W ferie zimowe organizujemy rodzinny wyjazd w góry połączony z nauką jazdy na nartach. Serdecznie zapraszamy dzieci razem z rodzicami do wzięcia udziału. Szczegóły u Księdza Proboszcza.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Domu Ojca: + Jan Gutowski l. 74

                 Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk