Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.XI.2020r.

1. Dekretem Penitencjarii Apostolskiej w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych pod zwykłymi warunkami.
2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o g. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
3. Od 2 do 8 listopada Nowenna za zmarłych. Pół godziny przed wieczorową Mszą św. czytamy zdrowaśki jednorazowe i odmawiamy różaniec za zmarłych.
4. Zmarłych na modlitwę zdrowasiek całorocznych zapisujemy w zakrystii.
5. Osoby i dzieci, które obchodzą I piątki miesiąca a obawiają się o zdrowie i nie przyjmą w tym dniu Komunii św. wynagradzającej przedłużają o miesiąc obchodzenie I piątków m-ca. Ta zasada obowiązuje również co do I sobót m-ca.

Dzisiaj odmawianym różańcem przed wieczorową Mszą św. włączamy się „Różaniec do Granic Nieba”. Zapraszamy codziennie do 8 listopada do kościoła na wspólną modlitwę różańcową, która ma na celu wypraszanie ochrony życia nienarodzonych i zadośćuczynienie za profanację świątyń w naszej Ojczyźnie. W obliczu kryzysu szerzącej się pandemii oraz wobec niepewności, jaka może zagościć w sercach wielu osób, zachęcamy by podnieść głowy ku Niebu, prosić o Miłosierdzie i łaskę wiary. „Różaniec do Granic Nieba” ma leczyć rany, oddalać lęk i służyć pojednaniu. Całe wydarzenie będzie przeżywane w duchu miłości do Kościoła oraz posłuszeństwa Ojcu Świętemu i Jego Pasterzom. Kto nie może przyjść do kościoła zachęcamy do modlitwy w domu w tej intencji.