Ogłoszenia parafialne

31 niedz. zw. – 30.X.2022r.

  • Email

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, życzliwą pomocą i ofiarą utrzymują i wspierają tę świątynię parafialną - naszą kolneńską Farę.
2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. g. 7.00, 9.00, ll.00, 17.00. Nie będzie procesji na stary cmentarz. O godz. 13.00 gromadzimy się na cmentarzu komunalnym przy bramie (od strony miasta) i odprawimy procesję żałobną z poświęceniem grobów. Na zakończenie Msza święta na cmentarzu za wszystkich wiernych zmarłych.
3. W środę 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. O g. 14.00 na starym cmentarzu - procesja żałobna od bramy przy ul. Sobieskiego, poświęcenie grobów i modlitwy za zmarłych. O g. 14.30 na cmentarzu komunalnym - procesja żałobna i Msza święta za zmarłych.
4. Od 2 do 8 listopada Nowenna za zmarłych. Pół godziny przed wieczorową Mszą św. czytamy zdrowaśki jednorazowe i odmawiamy różaniec za zmarłych. Zdrowaśki jednorazowe składamy wraz z ofiarą do skarbony przed ołtarzem. Zmarłych na modlitwę zdrowasiek całorocznych zapisujemy w zakrystii.
5. W tym tygodniu I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada. Nabożeństwa w poszczególne dni łączymy z modlitwą za zmarłych. Spowiedź w I piątek od g. 17.00.
6. Za tydzień spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców po Mszy św. o g. 12.30.
7. Pan Rafał nasz organista w tym tygodniu od czwartku przyjdzie z opłatkami na stół wigilijny do mieszkańców ulic: Sobieskiego, Okrzei, Strażacka, Polna, Zielona, Czysta, Kubraka. Ofiary składane za opłatki to nasza wdzięczność za jego posługę organistowską w naszej parafii.

wzasiegu logo w70pxrngk