Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu – 3.12.2023

  • Email

1.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Czas naszego wspólnego oczekiwania na pamiątkę Narodzin Jezusa Chrystusa. Niech nie zabraknie naszej dobrej woli, aby razem z Maryją oczekiwań Narodzin, które odmieniły historię świata. Msze Święte roratnie będziemy sprawować o godzinie 7:00 rano. Dzieci i dorosłych zapraszamy z lampionami. Wśród najmłodszych uczestników rorat na zakończenie adwentu rozlosujemy trzy nagrody.

2. W najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w pięknym i bardzo wymownym nabożeństwie poświęconym Matce Bożej. Akatyst, który uroczyście odśpiewamy to śpiew uwielbienie Tej, która pod swoje serce przyjęła Bożego Syna. Niech nas na tym pięknym uwielbieniu nie zabraknie. Już teraz dziękuję Pani Emilii oraz chórowi parafialnemu, a także zespołowi Anima za zaangażowanie i poświęcony czas na kolejne próby, abyśmy mogli wychwalać Boga we wspólnocie.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej z godziny 12:30 spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na wyjazd zimowy na narty.

4. W najbliższy piątek i sobotę będzie trwała zbiórka żywności w sklepach i będzie to akcja przeprowadzana przez Caritas jako wsparcie dla najuboższych. Dziękuję za okazaną w ten sposób pomoc. Z produktów powstaną paczki, które dostarczymy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

5. Prace remontowe są zaawansowane. W tym tygodniu już przeprowadziłem się w całości z Łomży i mieszkam w wyremontowanej części mieszkalnej. Na parterze prace trwają. W minionym tygodniu ułożono podłogę w jadalni, kuchni, pomalowano dwie kancelarie i korytarz. Trwają dalsze prace wykończeniowe i spinanie elektryki na poziomie parteru.

         Dziękuję za okazane wsparcie materialne i modlitwę: od Pani Małgorzaty, Pani Barbary, Pani Wiesławy, Pani Aliny, Anonimowo oraz przelewem Państwa Elwiry i Roberta, Pani Doroty, Pani Joanny, Państwa Katarzyny i Grzegorza oraz od Pana Krzysztofa

                                                                             Z serca wszystkim dziękuję

6. Od lat wspieramy działalność Caritas kupując świece na stół wigilijny. Są one rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Niech nie zabraknie w ten sposób okazanej przez nas wrażliwości na drugiego człowieka, a na pewno płomień tej świecy rozgrzeje nie jedno ludzkie serce. Jest jeszcze sporo świec a myślę, że i potrzebujących jest niemało. Dziękuję za ten gest solidarności.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszłado Domu Ojca: + Maria Barbara Patalan l.71

Wieczny odpoczynek...

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk