Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIV Niedziela Zwykła – 26.11.2023

  • Email

1.      W najbliższy czwartek przypada Święto Andrzeja Apostoła. Składam serdeczne życzenia Księdzu Andrzejowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej ze świadomością, że poprzez Jego życie działa Duch Święty. Dziękuję Księże Andrzeju za Twoją postawę zdyscyplinowania, systematyczności, troski o liturgię i szacunku do daru kapłaństwa. Niech Bóg każde podejmowane dobro Tobie wynagrodzi.Tego dnia swoje święto patronalne ma też Pan Andrzej Nowakowski. Panu Andrzejowi również składam serdeczne życzenia przede wszystkim zdrowia i dziękuję za nieocenioną pomoc w dbaniu o teren parafialny.

2. Dzisiejszą niedzielą kończy się obecny rok liturgiczny. W kolejną niedzielę rozpoczniemy Adwent a zarazem nowy rok liturgiczny. Będziemy oczekiwać na upragnione przyjście naszego Zbawiciela. Będziemy sprawować msze święte roratnie o godzinie 7:00 do udziału w których zapraszamy całą wspólnotę parafialną a w sposób szczególny dzieci z lampionami. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w piątek i sobotę (15 i 16) grudnia przed III niedzielą adwentu.

3. Po mszy świętej z godziny 9:00 spotkanie Kandydatów do bierzmowania razem z rodzicami.

4. Po każdej mszy świętej w dniu dzisiejszym trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Kończymy dzisiaj 40 godzinne czuwanie przy Jezusie Eucharystycznym. Niech nie zabraknie naszej decyzji, aby w osobistym trwaniu na modlitwie Bogu oddać to co nas stanowi. Wspólna adoracja o godzinie 16;00 i potem msza wieńcząca doroczną adorację.

5. Prace remontowe postępują i stan na dzień dzisiejszy jest następujący. Na górze ostatnie szlify i myślę, że na koniec tego tygodnia będę mógł się w pełni przeprowadzić i poczuć prawdziwy dom. W dolnej części trwają prace wykończeniowe, najbardziej pracochłonne itd. Pomalowano już pokój socjalny, zostały oblistwowane schody, ułożono dekoracyjną cegłę, trwa szpachlowanie pomieszczeń kancelaryjnych i korytarza.

         Dziękuję za okazane wsparcie materialne i modlitwę: od Pani Barbary, Państwa Anny i Mirosława, Anonimowo oraz przelewem od Pani Ewy, Państwa Katarzyny i Tomasza

                                                                             Z serca wszystkim dziękuję

6. Od lat wspieramy działalność Caritas kupując świece na stół wigilijny. Są one rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Niech nie zabraknie w ten sposób okazanej przez nas wrażliwości na drugiego człowieka, a na pewno płomień tej świecy rozgrzeje nie jedno ludzkie serce.

7. W zakrystii jest wyłożona nowa lista dla lektorów na miesiąc grudzień. Dziękujemy za Waszą posługę i prosimy o wpisanie się, aby w ten sposób Chwalić Pana.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Domu Ojca: + Jadwiga Brakoniecka l. 66, + Krzysztof Sekściński l. 60

Wieczny odpoczynek...

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk