Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023

  • Email

1. We środę 22 listopada o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo i Mszę Świętą wotywną ku czci Świętej Rity – patronki spraw beznadziejnych. Tego dnia wypada też wspomnienie Świętej Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Składam serdeczne podziękowania chórowi parafialnemu z Panem Organistą, zespołowi wokalnemu Anima - Pani Emilii, a także scholii dziecięcej z Wiktorią i Patrykiem za animowanie śpiewu. Dzięki Wam liturgia żyje i kościół jest pełny Bożego Ducha. Niech Bóg Wam wynagrodzi poniesiony trud i błogosławi każdego dnia.

2. W najbliższy czwartek 23 listopada o godzinie 18.00 będziemy sprawować Mszę Świętą za wszystkie służby mundurowe: Policjantów, Strażaków, Wojskowych wspominając w sposób szczególny tych, którzy odeszli już na wieczną wartę.

3. W najbliższy piątek i sobotę będziemy przeżywać Nabożeństwo 40 godzinne – zakończymy w niedzielę. Celem 40 godzinnych adoracji jest jeszcze większe zrozumienie tajemnicy Eucharystii, w której spotykamy się z żywym Chrystusem. W te dni piątek, sobotę i niedzielę będzie trwało między mszami wystawienie najświętszego sakramentu. Adoracje zakończymy wspólnotowym czuwaniem w najbliższą niedzielę, które rozpoczniemy o godzinie 16:00. Zwieńczeniem czasu modlitwy i łaski, będzie Eucharystia o godzinie 17:00. Msze święte w piątek i sobotę będą w godzinach: 9:00 11:00 18:00.

4. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:00 modlitwą i życzeniami obejmiemy Księdza Andrzeja z racji zbliżających się imienin.

5. Informacje z placu budowy wyglądają następująco ;) W minionym tygodniu został zakończony biały montaż na piętrze, zamontowano również w górnej kondygnacji stolarkę drzwiową. Na parterze zostały przytarte ściany w kuchni, jadalni, pokoju socjalnym i ułożono płytki w pokoju socjalnym i łazience dla interesentów kancelarii.

         Dziękuję za okazane wsparcie duchowe i materialne tym bardziej. I tak swoim darem prowadzone prace wsparli: Państwo Anna i Eugeniusz, Pan Zdzisław, Państwo Kazimierz i Danuta, Elżbieta i Janina, Sławomir i Irena. Przelewem od Pani Krystyny, Pana Zdzisława i Księdza Jerzego

                                                                             Z serca wszystkim dziękuję

6. Organizujemy w ferie zimowe wyjazd rodzinny połączony z nauką jazdy na nartach. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do zakrystii do Księdza Proboszcza. Od ilości osób zależą ewentualne koszta wyjazdu.

7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kalendarze adwentowe. To specjalnie ułożone czekoladki z odniesieniem do Pisma Świętego i Bożego Narodzenia. 24 okienka wypełnione czekoladkami z zadaniami na każdy dzień adwentu a także 6 kodów QR z odesłaniem do materiałów multimedialnych. Możemy także od dzisiaj nabywać świece Caritas na stół wigilijny z których dochód jest przeznaczany jako pomoc dla najuboższych. Cena świec w tym roku to 20 zł.

8. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej z godziny 9:00 zapraszamy Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania razem z Rodzicami na spotkanie.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Domu Ojca: + Janusz Pikuliński l.86, + Jacek Bajkowski l. 44, + Ryszard Kozikowski l.84

Wieczny odpoczynek...

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk