Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 23 Niedziela Zwykła -10.09.2023

  • Email

1. W dniu dzisiejszym ofiarami do puszek możemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji. Dziękujemy za dary serca.

2. W najbliższy czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy tego dnia do pogłębionej osobistej modlitwy i adoracji naszego słynącego łaskami krzyża z głównego ołtarza.

3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na trwające prace remontowe.

4. Dziękuję wszystkim Rolnikom, Działkowiczom i Uczestnikom parafialnych dożynek. W dniu dzisiejszym delegacja z naszej parafii reprezentuje nas na dożynkach diecezjalnych w Długosiodle. Składam serdeczne podziękowania całej społeczności Gromadzyna Wykno na czele z Panem Sołtysem za zaangażowanie i organizację tegorocznego dziękczynienia, także za dar złożony od naszej parafii na dożynkach diecezjalnych.

5. Dziękuję za wspieranie prac remontowych. W minionym tygodniu zostały wyrównane podłogi górnej kondygnacji i rozpoczął się demontaż drewnianej podłogi i legarów w dolnej kondygnacji. Wstępnie zostały też uzupełnione tynkiem kanały po prowadzonej elektryce na parterze.

         Dziękuję za ofiary indywidualne, które wpłynęły od ostatniej niedzieli: od Państwa Marianny i Henryka, Państwa Hanny i Janusza, Pani, Gertrudy, Państwa Grażyny i Konstantego, Pana Wojciecha z rodziną, ofiary złożone przy okazji dożynek od mieszkańców Pachuczyna, Czernic, Gromadzyna Starego Tyszek Łabno, jedna ofiara Anonimowa, oraz dar serca KŻR Św. Rity, a także jedna ofiara przelewem od Pani Małgorzaty.

                                                                              Z serca wszystkim dziękuję

6. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Z kolei rodziców kandydatów zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie po Mszy Świętej z godziny 9.00.

7. W przyszłą sobotę na godzinę 10.00 zapraszamy ministrantów i chętnych do służby liturgicznej na pierwsze powakacyjne spotkanie w salkach parafialnych.

8. W przyszłą niedzielę po mszy z godziny 12.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa.

9. Za tydzień w niedzielę zapraszamy też na spotkanie organizacyjne wspólnoty Kół Żywego Różańca. Spotkanie odbędzie się po Mszy Świętej z godziny 9.00 w kościele.

10. W naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwa do Świętej Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Msza Święta wotywna wraz z nabożeństwem poświęcenia każdego 22go dnia miesiąca oprócz wakacji. Intencje, które pragniemy polecić Bogu za Jej przyczyną składamy do skrzynki pod chórem lub dostarczamy księdzu przed Mszą Świętą. Dobrowolne ofiary będzie można złożyć podczas zbieranej wówczas tacy.

11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 13-14 października. Chcemy ofiarować naszą pracę, nasze troski i nadzieje Pani Ostrobramskiej ufając w Jej wstawiennictwo. Można od dzisiaj zapisywać się w zakrystii. Koszt 500 zł + 30 euro.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Domu Ojca: +Teresa Osmałek l. 78

Wieczny odpoczynek . . .

        

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk