Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła - 03.09.2023

  • Email

1. W dniu jutrzejszym rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego czasu zdobywania wiedzy i twórczego budowania relacji. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania by także w tym wymiarze był to dla nas czas wzrastania. Całe społeczności szkolne zapraszamy na inaugurację duchową nowego roku szkolnego według porządku:

- Msza Święta dla Zespołu Szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego 6 września o godz.11.00

- Msza Święta dla SP1 11 września o godz. 10.00

- Msza Święta dla SP 2 12 września o godz. 10.00

2. Na godzinę 10.00 w najbliższą sobotę zapraszamy chętne dzieci do tworzenia parafialnej scholii. Wracamy po długiej przerwie, aby we wspólnocie młodego Kościoła wychwalać Boga. Serdecznie zapraszamy.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy najmłodszych z plecakami na Mszę Świętą o godz. 12.30, na której pobłogosławimy przybory szkolne.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W sposób szczególny będziemy się tego dnia modlić o powołania kapłańskie i zakonne.

5. 8 września o godzinie 11.00 odbędą się nasze parafialne dożynki. W święto Narodzenia NMP będziemy dziękować za dary ziemi podjęte ludzką pracą, a także prosić by Bóg pobłogosławił ziarna na zasiew. Zapraszam razem z Panem Sołtysem Gromadzyna-Wykno i całą społecznością wszystkich Rolników, Działkowiczów i tych, którym droga jest nasza polska ziemia do wspólnego świętowania.

6. Dziękuję za wspieranie prac remontowych, które wykonujemy z funduszy parafialnych. W minionym tygodniu zostały dotarte ściany górnej kondygnacji i są już przygotowane do malowania. Zostało zakończone układanie glazury w łazience socjalnej, a także częściowo są już zaszpachlowane kanały po prowadzeniu nowej instalacji elektrycznej na parterze. Rozpoczęło się równanie podłóg górnej kondygnacji. Dodatkowo w minionym tygodniu zostały pomalowane/ odświeżone mieszkania Księży Wikariuszy. Rozpoczęliśmy również stawianie instalacji fotowoltaicznej o mocy 10kw., która w przyszłości odciąży zobowiązania za energię elektryczną.

         Dziękuję za ofiary indywidualne, które wpłynęły od ostatniej niedzieli: od Państwa Zofii i Andrzeja, Danuty i Gerarda, Elżbiety i Krzysztofa, Kingi i Ludwika, Karola i Moniki, Pani Elżbiety, Pani Genowefy, Państwa Józefa i Cecylii, jedna ofiara anonimowa, Pani Elżbiety, Pani Teresy, Pani Elwiry, Pana Henryka, Państwa Agnieszki i Mariusza, Pani Doroty, Pani Joanny, Pana Krzysztofa

                                                                              Z serca wszystkim dziękuję

7. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 28.01.2024 do 4.02.2024.

8. W związku z licznymi pytaniami informujemy, iż I Komunia Święta w 2024 roku będzie celebrowana w następującym porządku: 5 maj 2024 g.12.30 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, 12 maj 2024 g. 12.30 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, 2 czerwiec 2024 g. 12.30 – Komunia rocznicowa

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Domu Ojca: +Waldemar Barwiński l. 61

Wieczny odpoczynek . . .

        

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk