Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023

  • Email

1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się miesiąc październik, w sposób szczególny poświęcony modlitwie różańcowej. Niech nie zabraknie naszej decyzji wiary, aby uczestniczyć we wspólnym celebrowaniu tej Maryjnej modlitwy. Tych, którzy nie mogą być w świątyni zachęcamy do odmawiania różańca w domach, aby we wspólnocie rodzinnej wypraszać potrzebne łaski. Nabożeństwo różańcowe w kościele będziemy odprawiać o godzinie 17:30, a następnie wieczorna Msza Święta.

2. We środę przypada I środa miesiąca, a także wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. Na Mszę Świętą o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci i właścicieli naszych mniejszych braci – zwierząt, razem ze swoimi pupilami. Tego dnia pobłogosławimy wszystkie zwierzęta i świat, który nas otacza.

3. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa. Od najbliższego pierwszego piątku wprowadzamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od Mszy Świętej o godzinie 8.00 do godziny 18.00 w każdy piątek. Niech nie zabraknie naszej decyzji na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Odpust przypisany do wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. Świadectwem życia będzie się dzielić z nami Siostra Regina – Benedyktynka z Łomży. Suma odpustowa z procesją o godzinie 17.00. Tego dnia zapraszam na godzinę 15.00 do salek parafialnych wszystkich członków KŻR na kawę i ciastko. O godzinie 16.00 Różaniec wszystkich Wspólnot Kół Żywego Różańca. Po mszy świętej Litania i procesja. Zapraszam asystę i dzieci do pomocy w czasie procesji.

5. W dniu dzisiejszym ofiarami do puszek wspieramy działalność Caritas Diecezjalnego.

6. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na WSD w Łomży.

7. Kolejny tydzień prac remontowych był skupiony na dość trudnym elemencie, jakim było wyburzenie ściany od pierwotnej kancelarii. Najpierw zostały zainstalowane metalowe podciągi, a w kolejne dni została rozebrana ściana. Zaczęło się też wyrównywanie ścian klatki schodowej. Można powiedzieć, że od strony konstrukcyjnej najgorsze za nami.

         Dziękuję za ofiary indywidualne, które wpłynęły od ostatniej niedzieli: od Pani Józefy, od Pani Janiny, od Pani Stefanii i Katarzyny, jedna ofiara Anonimowa, od Pani Ireny oraz ofiary przekazane przelewem od Pani Elwiry, Pani Marii, Pani Doroty i Pani Joanny

                                                                              Z serca wszystkim dziękuję

8. Od dzisiaj przyjmujemy na wypominki roczne. To nasza wspólna modlitwa Kościoła, która wyjednuje łaskę nieba dla naszych zmarłych. Wspominanie zmarłych uświadamia nam potrzebę modlitwy, a także świadomość, że i my jej kiedyś będziemy potrzebować. To oni są naszymi orędownikami w niebie. Przyjmujemy też rezerwacje na msze święte gregoriańskie na przyszły rok.

9. Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu odeszli do domu Ojca:  + Cecylia Lubecka l. 91, + Jan Pupek l. 72

Wieczny odpoczynek . . .

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk