Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023

  • Email

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Rity, które będzie celebrowane w ramach Mszy Świętej o godzinie 17.00. W sposób szczególny zapraszamy osoby borykające się z trudnościami, które chcą wypraszać konkretne łaski dla siebie i bliskich. Kartki z intencjami i dobrowolną ofiarą można składać do skrzynki przed wejściem na chór.

2. 28 października zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 15.00. Dorosłych prosimy o zabranie zdjęcia patrona lub obrazka. Dzieci i dorosłych, którzy będą chcieli zapraszamy do przebrania za konkretną postać świętą lub aniołka. Asystę procesyjną zapraszam do wzięcia chorągwi, a Kółka Różańcowe do obecności z emblematem/nazwą patrona Koła. Po mszy przejdziemy w radosnej procesji, którą zakończy animowane spotkanie dla dzieci w salkach parafialnych. Jeśli ktoś ma taką możliwość to zachęcam do podzielenia się czymś na wspólny stół.

2A. Przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek wspieramy dzisiaj Misjonarzy. Za okazaną pomoc potrzebującym dziękuję.

2B. Ze względu na doroczne liczenie wiernych, które odbywa się w dniu dzisiejszym prosimy o powolne wychodzenie z kościoła.

3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Pamiętajmy, że największym darem jaki możemy ofiarować za zmarłych jest modlitwa ta wspólnotowa w postaci wypominek, mszy świętej, ale i ta indywidualna. Naszym darem jest też codzienna miłość i dobro względem bliźnich. Niech tego nie zabraknie na co dzień. Program uroczystości będzie następujący:

Środa 1 listopada 2023

         Msze Święte w kościele: 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. O godzinie 12.15 gromadzimy się przy głównej bramie nowego cmentarza i stamtąd rozpocznie się procesja. O godzinie 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. O godzinie 18.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych na nowym cmentarzu.

Czwartek 2 listopada 2023

         Msze Święte w kościele: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godzinie 10.15 zostanie poprowadzona procesja na starym cmentarzu. O godzinie 12.15 gromadzimy się przy bramie głównej nowego cmentarza i tam rozpoczniemy procesję po której o godzinie 13.00 będzie celebrowana eucharystia.

         W związku z przygotowaniami do Uroczystości i porządkowaniem grobów zwracamy się z apelem, aby właściwie segregować odpady. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kolnie dla ułatwienia prawidłowej segregacji przy wyjściach z nekropolii ustawiło pojemniki z przeznaczeniem na 2 frakcje odpadowe. Najważniejsze zasady segregacji odpadów na cmentarzu z podziałem na poszczególne frakcje odpadowe:

         Ulegające biodegradacji (BIO) – gałęzie, trawa, liście, żywe kwiaty bez doniczek, naturalne wiązanki bez żadnych ozdób, szarf i drutów

         Nieulegające biodegradacji – kwiaty sztuczne, wieńce sztuczne, znicze

         Prosimy o uszanowanie porządku, a także odpowiedzialne zachowanie.

4. Od 2 do 8 listopada zapraszamy na Nowennę za zmarłych. O godzinie 17.30 i w niedzielę o godzinie 16.30 będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych. Zdrowaśki jednorazowe składamy wraz z ofiarą do skarbony przed wystawioną figurą Chrystusa Zmartwychwstałego.

5. Dziękuję za ofiary złożone na remont. W minionym tygodniu pomalowana została klatka schodowa i pokój w dolnej kondygnacji z którego rozpocznie się budowa nowych schodów. W dużej części została ułożona deska wykończeniowa na podłodze w górnej kondygnacji. Trwa szpachlowanie ścian na parterze i grzejniki znalazły się już na swoim miejscu ;)

         Dziękuję za ofiary, które wpłynęły w minionym tygodniu: od Państwa Krystyny i Kazimierza, Grażyny i Krzysztofa, Danuty, Ewy i Macieja, Józefa i Celiny, Pawła i Reginy oraz przelewem od Pani Elżbiety, Pani Agnieszki, Pani Beaty, Pana Zbigniewa,

                                                                              Z serca wszystkim dziękuję

6. Rozpoczęliśmy już sezon grzewczy. W przyszłą niedzielę ofiary będą z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła.  

7. Na mszy porannej zostały poświęcony opłatki na stół wigilijny, które będzie roznosił Pan Rafał. Dziękujemy w ten sposób za jego codzienną posługę w naszej parafii.

                 Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk